Lækker, lys, helt nyrenoveret, 4-6 personers ferielejlighed. Badeværelse med massagebruser. Stor, delvis overdækket terrasse med flotte havemøbler og terrassevarmer.
Super lækker og helt nyrenoveret (2020) ferielejlighed. Boligen er indrettet i flotte, lyse farver og med skønne, lette møbler. Boligens vægge er smukt beklædt med hvide paneler, der giver boligen en dejlig lys og venlig atmosfære.
Køkken alrummet med de store gulv-til-loft-vinduer og -terrassedøre, der giver et skønt lysindfald, er boligens hjerte. Dejlig spiseplads med hvidt spisebord og lette kurvestole. Fin lille køkkenniche indrettet med alle moderne faciliteter, og opholdshjørne, med lænestol samt lille sofa, akkompagneret af væghængt fladskærmstv.
I køkken alrummet, bag køkkennichen, er indrettet en stor alkove med to sovepladser. Derudover er der to flotte soveværelser med 3/4-seng. Badeværelset er indrettet med stor massagebruser, toilet og håndvask. På gangarealet er der masser af skabsplads samt kroge til overtøj. De store spejllåger fuldender indretningen og giver jer mulighed for at tjekke tøj og frisure, før turen går ud i byen.
God kombinationsmulighed med boligerne 020230, 020231, 020235, 020236, 020237 og 020238, der ligger i samme område.
HUSDYR:
Husdyr ikke tilladt.
GODT AT VIDE:
Ingen udlejning til ungdomsgrupper. Lejer skal være fyldt 25 og være til stede i hele lejeperioden.
Parkeringsplads til én bil.
Ikkerygerbolig.
Fast forbrugstillæg for el, vand og varme.
Obligatorisk slutrengøring.
Delvist overdækket terrasse med havemøbler og grill.
Rengøring af havegrill er ikke inkl. i prisen, men påhviler lejer (også ved obligatorisk og tilkøbt slutrengøring).
Terrassevarmer til rådighed.
Badeværelset er indrettet med massagebruser.
NÆRMESTE INDKØB:
Lidl 650 meter fra ferieboligen.
OFFENTLIG TRANSPORT:
Frederikshavnsvej Station (trinbræt) 1 km. fra ferieboligen.
SEVÆRDIGHEDER I OMRÅDET:
Start f.eks. dagen med en løbetur i den lille plantage, Byfogedskoven, på den anden side af vejen. I plantagen finder I også Krøyers Hus. I dag har Naturstyrelsen deres administration i huset. Huset er kun åbent for offentligheden ved et par særarrangementer i juli måned. En kort tur til fods fra ferieboligen finder I ligeledes Drachmanns Hus og Tuxens Villa. Fortsæt evt. gåturen ad den gamle kirkesti ud til Den Tilsandede Kirke, der ligger lidt syd for bykernen. Her opleves, hvad tidligere tiders sandflugt gjorde ved området, og hvilke udfordringer det gav befolkningen.
Er I tennisspillere finder I Skagen Tennisklubs baner 5 minutters gang fra ferieboligen. Her findes også en padelbane. Foretrækker I en cykeltur, starter Skagen MTB-spor (13 km) i klitplantagen ved Den Tilsandede Kirke, og den flotte cykelsti "Hulsigstien" starter for enden af den gamle landevej. Tag en madpakke og en kold vand med og nyd frokosten ved et af bord bænkesættene, der er opstillet langs ruten. I kan fortsætte og cykle hele vejen til Råbjerg Mile (Danmarks største vandreklit) - ca. 17 km. syd for Skagen. Er cyklen for træt til at køre hele vejen tilbage, er der mulighed for, fra Hulsig Station (trinbræt), at tage cyklen med toget retur til Skagen.