Smuk lille feriebolig, beliggende midt i Gl. Skagen tæt på Ruths Hotel, Solnedgangspladsen, skønne sandstrande og Vesterhavet.
På 250 m2 stor grund midt i Gl. Skagen ligger denne smukke, hyggelige og meget lækre feriebolig som anneksbygning til større Skagenhus. Boligen er fra 2016 og beklædt med sortmalede træplanker. Vinduer og terrassedøren er hvidmalede.
Ferieboligen beriger sine gæster med dejligt lysindfald og er skønt indrettet med hyggelig og lys stue med tekøkken, lækkert soveværelse med dobbeltseng og god skabsplads samt badeværelse med toilet, bruseniche og håndklædetørrer. Anneksbygningen har sin egen varmecentral med gasfyr og gulvvarme i alle rum. Mod sydøst er der fra stuen direkte udgang til en hyggelig og uforstyrret beliggende terrasse med havemøbler. Foran huset findes en lille terrasse med havebænk, hvorfra man kan nyde solnedgangen mod vest. Parkeringsplads i gården som er fælles med beboerne i hovedhuset.
Fantastisk lækker feriebolig til to personer.
Der er rig mulighed for at nyde de fantastiske omgivelser som Gl. Skagen er kendt for. Blot en kort gåtur fra ferieboligen ligger bl.a. det gamle sømærke, hvorfra der er en skøn udsigt ind over byens tage og med Skagen i horisonten.
Skagen centrum med byens mange detailbutikker, gågaden, restauranter, caféer, Skagens Museum, mm. ligger 3 km. mod nord. Fra Gl. Skagen og til Grenen er der 7,5 km.
Ekstra Info:
Gode parkeringsforhold ved ferieboligen.
Gratis WIFI til rådighed.
Kogeplade med 2 blus til rådighed.
Fast forbrugstillæg for vand, strøm og varme.
Obligatorisk slutrengøring.
Hund har ikke adgang
Nærmeste indkøbsmulighed MENY findes 4 minutters kørsel fra ferieboligen.
Køkkenet:
2 kogeblus
smal opvaskemaskine
almindelig størrelse ovn